PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6815}

Kolos

Koloss
5,6 227
ocen
5,6 10 1 227
Kolos
powrót do forum filmu Kolos

Nie powiem, zarys fabuły dosyć ciekawy, jeśli jednak wejdzie się w szczegóły, to na wierzch wychodzi mnóstwo nielogiczności (dlaczego Brage był taki uparty w czasie procesu? - przy nim słynący z wielkiego honoru samuraje odpadają w przedbiegach - choć później nagle zmienia swój stosunek do całej afery; albo ten jego "pseudo-brat" wciąż rzucający mu kłody pod nogi...). Może jednak to nie jest kwestia scenariusza, a słabej reżyserii czy marnego aktorstwa (szczgólnie główny aktor :/) - jakoś ta przyjaźń między Brage a Stefanem wydała mi się zbyt naciągana, nie wspominając już o samym bohaterze, którego działania były naprawdę niezrozumiałe.
I pomyśleć, że pod filmem tym podpisał się sam Leszczyński...

użytkownik usunięty
katrol

to film na podstawie książki Finn'a Alneas'a "kolos" ja jestem fanem tej książki, dopiero po przeczytaniu zajarzyć można film ten zapewne:)

użytkownik usunięty
katrol

to film na podstawie książki Finn'a Alneas'a "kolos" ja jestem fanem tej książki, dopiero po przeczytaniu zajarzyć można film ten zapewne:)

ocenił(a) film na 10
katrol

oglądałam ten film nocą w TVP 2 mając 11 lub 12 lat i zapamiętałam go jako genialny. nie wiem, co powiedziałabym, gdybym mogła (a bardzo chcę, tylko jak?) obejrzeć go jeszcze raz.
prawdopodobnie rzecz ma się tak, jak mniema przedmówca - bez książki do filmu podejścia nie ma. a książka jest jedną z najlepszych, jakie przeczytałam w życiu i zapewniam, że tam nie ma nielogiczności, a upór Bragego staje się nie tylko zrozumiały, ale godzien podziwu, a potem naśladowania.
Zatem póki co, polecam książkę - Finn Alnaes, "Kolos".
Jest osiągalna w prawie każdej bibliotece miejskiej - wydano ją u nas w dużym nakładzie, chyba pod koniec lat 70tych, kiedy Alnaes cieszył się wielkim wzięciem za granicą. Był nawet z wizytą w Warszawie.

ocenił(a) film na 8
czarkowska

nie czytałam książki, ale też wówczas, podczas wieczornego seansu, odebrałam go jako genialny obraz - zrobił na mnie piorunujące wrażenie... denerwowała mnie tylko gra Ibisza... potem, ilekroć w myślach do tego filmu wracałam, kojarzyłam go z pewnymi niedociągnięciami i ujemnymi cechami... jednak bardzo chciałabym go obejrzeć... uczucie Brage'a - fenomenalnie ukazane!
film niebanalny, pozostaje w pamięci, to fakt! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones