PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781}

Dług

7,8 151 835
ocen
7,8 10 1 151835
8,3 38
ocen krytyków
Dług
powrót do forum filmu Dług

Moim zdaniem, gdyby nie Andrzej Chyra ten film byłby przeciętny.
Pierwotnie jego rolę miał grać Bogusław Linda. W tej sytuacji chyba
"Długu" nie uratowałaby nawet wstrząsająca historia/scenariusz.

ocenił(a) film na 9
marzby

Skąd Wiesz o Lindzie?

lukaku_1

Wiesz co, zanim zaczęli zdjęcia i było głośno o tej sprawie to mówiło się i pisało o tym, ze on ma to zagrać. Teraz to już nie pamiętam gdzie dokładnie. Ale nie jest wykluczone, że to były plotki, bo w sumie on wtedy grał w większości polskich filmów :) Trzeba by było zapytać Bogusława :)

ocenił(a) film na 9
marzby

Ok.Dzięki za odpowiedz.

ocenił(a) film na 8
marzby

Chyra był genialny, ale i Gonera świetnie zagrał. Rola Gerarda była trochę bardziej "widowiskowa", przez co wybijał się na pierwszy plan. Tak czy inaczej, film był świetny.

ocenił(a) film na 10
marzby

Film arcydzieło - fajny klimat końcówki lat 90 - pokazuję ludzi z własnym pomysłem na biznes, charakterystyczny obraz nowo-kapitalistycznej Polski, a co za tym idzie - nieudolność policji :/ Uderza niezwykłym realizmem i to ciągłe trzymanie w napięciu... jak go obejrzałem po raz pierwszy to długo dochodziłem do siebie.

PS Ciekawostka - w pewnym momencie główny bohater mowi coś takiego: "1400zł - średnia krajowa" , fajna średnia krajowa, ciekawa kto w 1998-99 tyle zarabiał(wiadomo że to stawka brutto), moi rodzice zapier****li za 600zł na łape wtedy i cieszyli się że jest robota, - ot, taka moja dygresja ;]

ocenił(a) film na 8
lukasz081992

"fajny klimat końcówki lat 90'

raczej początku ;) Film nawiązuje do wydarzeń z pierwszej połowy lat 90tych. Chodziarz może w filmie zmieniono czas akcji bo jest tylko oparty na faktach a nie przedstawia dokładnie tamtych wydarzeń. Czy w filmie pada jakaś data ?

Co do średniej krajowej to chyba nie rozumiesz pojęcia "średnia " ;)) dzisiaj średnia jest około 3500 a kto tyle zarabia ?

ocenił(a) film na 9
lukasz081992

Chyba jednak się mylisz co do średniej krajowej - ja zarabiałem w 1998 r. około tysiaka netto, a było to nieco poniżej średniej krajowej.

ocenił(a) film na 9
marzby

Chyra zagrał tak, że sam miałem ochotę go zabić, czyli świetnie i bardzo wiarygodnie :-) Zresztą zwykle tak gra.

Max66

To prawda! To chyba najmocniejszy aspekt tego filmu, że samemu ma się ochotę go zabić... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones